Akce pro veřejnost

Slavnosti lužickohorských luk

Sobota 13. června 2015

      V sobotu 13. června 2015 proběhly v Myslivnách u Horní Světlé tradiční Slavnosti Lužickohorských luk. Na soutěž, která se skládala z kosení ruční kosou, poznávání rostlin, vazby přírodnin, hodu polenem do dálky a dalších zajímavých disciplín, zvítězilo družstvo z Terapeutické komunity Víska, další místa obsadilo družstvo z Luže a družstvo sympaticých učitelek z Českolipska.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

      Po této akci byla vyhodnocena fotografická soutěž na téma „Stromy v Lužických horách“. Nejvíce bodů a první místo získala fotografie „Strom se sluncem“ od Vladimíra Hetvera z Jablonného v Podještědí.

Vítězné fotografie z fotosoutěže na téma "Stromy v Lužických horách":

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

      Všichni účastníci slavností byli po této soutěži pracovníky CHKO Lužické hory pozváni na exkurzi do Přírodní památky Brazilka, vzdálené asi 1 km. Zúčastnilo se jí kolem 40 lidí. Návštěvníci se dozvěděli mnoho zajímavého o vodním režimu, rostlinách a pastvě na této lokalitě.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek