Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

Den pro ekologii

Úterý 26. května 2015

zvětšit obrázek

      Třináctý ročník „Dne pro ekologii“ byl v letošním roce zaměřen na téma „Stromy v Lužických horách“. 60 dětí z deseti škol Libereckého kraje a okresu Česká Lípa přijelo 26. května na soutěž, kterou pořádala Správa chráněné krajinné oblasti Lužické hory za podpory Liberecké kraje, Občanského sdužení přátel Lužických hor, Vlastivědného muzea a galerie Česká Lípa, Lesů ČR, s.p. a Občanského sdružení Ski areál Luž.
      Žáci na stanovištích poznávali houby, rostliny, stromy, živočichy a odpovídali na otázky z myslivosti a lesnictví. Poslední úkol je čekal na vrcholu Luže, kde si vyzkoušeli své vědomosti z vlastivědy.
      Nejlepších výsledků dosáhly děti ze ZŠ Špičák Česká Lípa, ZŠ U Lesa Nový Bor, ZŠ Sloup, ZŠ a MŠ B. Hynka Cvikov, ZŠ Křižany-Žibřidice, ZŠ Pátova Česká Lípa a ZŠ T.G. Masaryka Hrádek nad Nisou. Ostatní školy se umístily v těsném pořadí takto: ZŠ náměstí Míru Nový Bor, Gymnázium Mimoň, ZŠ Jablonné v Podještědí.

      Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a přejeme učitelskému sboru hodně síly a radosti z dětí, kteří velmi dobře reprezentovali svou školu. Přejeme hodně studijních úspěchů a také krásné prázdniny.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

      Součástí „Dne pro ekologii“ byla také dětská výtvarná soutěž na téma „Stromy v Lužických horách“. Obrázků se sešlo velmi mnoho a všechny byly krásné. Porota měla těžké rozhodování.

Výsledky výtvarné soutěže:

  Žáci prvního stupně
1. Karolína Míšková ZŠ Špičák Česká Lípa
2. Barbora Dostálová ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
3. Petr Gajarský ZŠ Špičák Česká Lípa
4. Denisa Hasenovičová ZŠ Špičák Česká Lípa
5. Natálie Tulejová ZŠ Špičák Česká Lípa
Zvláštní cena za výtvarnou techniku: žáci 2C ZŠ Jablonné v Podještědí
Zvláštní cena za propracovaný výkres: Sodkherlen Ulzii-Orshikh, ZŠ Špičák Česká Lípa
 
  Žáci druhého stupně
1. Marika Šálová ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
2. Radek Svoboda ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
3. David Votoček ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
4. Anna Machačová ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
5. Tereza Volochová ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem

 

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.