Akce pro veřejnost

Den pro ekologii

Třináctý ročník „Dne pro ekologii“ byl v letošním roce zaměřen na téma „Stromy v Lužických horách“. 60 dětí z deseti škol Libereckého kraje a okresu Česká Lípa přijelo v úterý 26. května na soutěž, kterou pořádala Správa chráněné krajinné oblasti Lužické hory za podpory Liberecké kraje, Občanského sdužení přátel Lužických hor, Vlastivědného muzea a galerie Česká Lípa, Lesů ČR, s.p. a Občanského sdružení Ski areál Luž.
Žáci na stanovištích poznávali houby, rostliny, stromy, živočichy a odpovídali na otázky z myslivosti a lesnictví. Poslední úkol je čekal na vrcholu Luže, kde si vyzkoušeli své vědomosti z vlastivědy.
Nejlepších výsledků dosáhly děti ze ZŠ Špičák Česká Lípa, ZŠ U Lesa Nový Bor, ZŠ Sloup, ZŠ a MŠ B. Hynka Cvikov, ZŠ Křižany-Žibřidice, ZŠ Pátova Česká Lípa a ZŠ T.G. Masaryka Hrádek nad Nisou. Ostatní školy se umístily v těsném pořadí takto: ZŠ náměstí Míru Nový Bor, Gymnázium Mimoň, ZŠ Jablonné v Podještědí.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a přejeme učitelskému sboru hodně síly a radosti z dětí, kteří velmi dobře reprezentovali svou školu. Přejeme hodně studijních úspěchů a také krásné prázdniny.

Součástí „Dne pro ekologii“ byla také dětská výtvarná soutěž na téma „Stromy v Lužických horách“. Obrázků se sešlo velmi mnoho a všechny byly krásné. Porota měla těžké rozhodování.

Výsledky výtvarné soutěže:

  Žáci prvního stupně
1. Karolína Míšková ZŠ Špičák Česká Lípa
2. Barbora Dostálová ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
3. Petr Gajarský ZŠ Špičák Česká Lípa
4. Denisa Hasenovičová ZŠ Špičák Česká Lípa
5. Natálie Tulejová ZŠ Špičák Česká Lípa
Zvláštní cena za výtvarnou techniku: žáci 2C ZŠ Jablonné v Podještědí
Zvláštní cena za propracovaný výkres: Sodkherlen Ulzii-Orshikh, ZŠ Špičák Česká Lípa
 
  Žáci druhého stupně
1. Marika Šálová ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
2. Radek Svoboda ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
3. David Votoček ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
4. Anna Machačová ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem
5. Tereza Volochová ZŠ a MŠ Stráž pod Ralskem