Akce pro veřejnost

Malý den pro ekologii

Čtvrtek 17. května 2007

      Hmyz byl letošním tématem ekologického výukového programu v rámci akce Den pro ekologii, pořádaného Správou CHKO Lužické hory, Občanským sdružením přátel Lužických hor, za podpory VMG v České Lípě, Ekoporadny Orsej při VMG v České Lípě, města Nového Boru a v neposlední řadě i Libereckého kraje.
      Program pod vedením Jany Modré byl i pro letošní rok připraven pro Mateřskou školu Preciosa o.p.s. z Jablonného v Podještědí. Na začátku akce se všechny děti proměnily v mravenečky a zkusily si život tak malého tvora. Dozvěděly se mnoho informací o jejich růstu, dorozumívání, užitečnosti, práci, síle i bydlení. Nechyběly ani drobné hříčky, které dětem názorně ukazovaly, jak to vlastně chodí. Předškoláčci nepřišli ani o vycházku s hledáním a pozorováním různých drobných živočichů. Díky počasí tento úkol byl náročnější, ale dětem nevadil déšť ani vítr a s chutí se vrhaly do všech úkolů, které pro ně byly připraveny. Největší zájem u dětí vzbudily skleněné nádobky s lupou, ve kterých mohly nejdrobnější ulovené živočichy pozorovat pod velkým zvětšením. Jakýkoliv strach z broučků a pavoučků děti neměly a krásní jim připadali jak slimáci, tak různé stonožky a pavoučci.
      Jako ocenění aktivity dětí pracovníci muzea a správy CHKO LH pro děti připravili dárkové taštičky. Těšíme se na další spolupráci s touto školkou a přejeme mnoho takto šikovných dětí a aktivních paní učitelek.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek