Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

Setkání příznivců Lužických hor

Úterý 21. března 2006

      Již po čtvrté se setkali přátelé, příznivci a spolupracovníci ochrany přírody s pracovníky Správy CHKO Lužické hory. Setkání proběhlo první jarní den (21.března) od 16-ti hodin v příjemném prostředí českolipského vlastivědného muzea a galerie. Akci pořádá Správa CHKO Lužické hory ve spolupráci s Občanským sdružením přátel Lužických hor.
      Čtyři desítky účastníků byly seznámeny s odbornou činností Správy CHKO Lužické hory (s výsledky inventarizačních průzkumů za rok 2005 a s projekty realizovanými v rámci Programu péče o krajinu), se šetrnou péčí o dřeviny rostoucími mimo les a s podmínkami zřízení dobrovolné stráže ochrany přírody. Dále jim byla prezentována činnost Občanského sdružení přátel Lužických hor a připravované akce pro veřejnost na rok 2006. Svým příspěvkem přispěla ZO ČSOP Netopýr z Varnsdorfu, která se kromě jiného věnuje ochraně obojživelníků při jarních tazích, likvidaci invazních druhů (křídlatka, netýkavka, bolševník) a ekologické výchově.
"Cílem celé akce je efektivní komunikace mezi pracovníky v ochraně přírody a zhodnocení dosavadní spolupráce" řekl vedoucí Správy CHKO Lužické hory Ing. Tomáš Besta.
      Na závěr čekal na účastníky malý bonus v podobě promítání odborného dokumentárního filmu "Kamenice - lososí řeka" od autora Hugo Habrmana.
      Závěrem bychom rádi poděkovali panu řediteli Vlastivědného muzea a galerie Z. Vitáčkovi a paní M. Knauerové za technickou podporu a zázemí.

Pracovníci Správy CHKO Lužické hory.      

zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.