Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

Slavnosti lužickohorských luk

Sobota 21. června 2008

      Soutěžní klání studentů středních škol již zná svoje mistry! V sobotu v Horní Světlé pod horou Luž vyhrálo nad spolubojovníky tříčlenné družstvo ze Střední lesnické školy ve Šluknově. Vzájemného poměření sil se zúčastnilo celkem 5 tříčlenných družstev. Soutěžící se utkali v disciplínách, jako například kosení louky, poznávačka planých i kulturních rostlin, hod polenem, řez polena, "hra na Popelku" či vazba kytice. Sponzorem cen do soutěže byla také Škoda auto Gerhard Horejsek, spol.s.r.o. Česká Lípa.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek

      Po ukončení klání přišel prostor pro samotné slavnosti. Hlavním bodem byla zajímavá exkurze na kozí farmu manželů Horynových, spojená s ochutnávkou sýrů a mléka.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek

      Po exkurzi následovalo vyhlášení fotografické soutěže na téma "léčivé byliny v přírodě". Nejlepším snímkem, který vybrali diváci, se nakonec stala fotografie pana Jana Šimka, na druhém místě se umístil Oldřich Roztočil a třetí místo obsadil pan Martin Čech.
      Nechyběl ani jarmark s ukázkou tradičních řemesel a včelařství, s možností prohlédnout si včely zblízka a některé produkty také ochutnat.
      Příjemnou odpolední atmosféru dokreslovala svou produkcí hudební skupina Ruksak z Rumburku a k dobré pohodě jistě přispělo také občerstvení zajištěné po celou dobu slavností.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek

Monika Radoňová, Správa CHKO Lužické hory   

Výsledky fotografické soutěže na téma "léčivé byliny v přírodě"

1.místo: Jan Šimek - třešňový květ a včela.
2.místo: Oldřich Roztočil - louka se smetánkou lékařskou.
3.místo: Martin Čech.
4.místo: Jan Šimek - suchopýr širolistý.
5.místo: Roman Šrubař - borůvka brusnice.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

K fotografické soutěži ještě dodatečně zveřejňujeme zdařilé fotografie paní Pavly Hejdové, které z technických důvodů nebyly vystaveny na Slavnostech lužickohorských luk:

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.