Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

II. Lužické ozvěny Ekofilmu

Sobota 15. prosince 2007

Kino v Novém Boru.

      V sobotu 15.12. proběhl 2. ročních Lužických ozvěn ekofilmu v Lužických horách. Novoborské kino od 9. do 17. hodiny bylo spolu se stovkou návštěvníků svědky promítání profesionálních i amatérských filmů. Snímky byly zaměřeny na životní prostředí, zdravý způsob života, historii krajiny, globální problematiku a přírodu všeobecně.
      Z programu vybírám například: Pururambo - Pavol Barabáš, Putování starými cestami - Ljuba Václavová, Joseph a pytláci - Kamerunský boj za lidoopy - Michael J.Schumacher, Tanec modrých andělů - Steve Lichtag, Ukrutně dobrá koupě - Tom Heinemann, Co se děje v trávě - Martina Balzarová, Jak nás neznáte - Josef Habrovec a spousta dalších neméně zajímavých snímků.
      Dopolední pásmo zakončil vedoucí Správy CHKO Lužické hory Ing. Tomáš Besta poutavým vyprávěním o Lužických horách. Během polední přestávky na účastníky čekalo občerstvení a možnost ochutnávky výborných čajů z naší malé čajovny. V přízemí kina byla pro zájemce nainstalována výstava velkoformátových fotografií Lužických hor. Dále návštěvníci mohli podpořit děti ze Základní školy praktické a Základní školy speciální z Jablonného v Podještědí zakoupením drobného dárečku. Pro milovníky medu zde byl Petr Knobloch s medovými výrobky a pro milovníky umění si pan Farkaš z Ústavu sociální péče v Kytlicích připravil prodejní výstavu svých obrázků.
      Odpolední část uvedl snímek Krajina tajemství od Martina Suchánka, který zároveň ukázal krajinu, z které k nám přišli dva hosté. Prvním byl Richard Nagel ze Správy NP České Švýcarsko, který přišel vyhlásit výsledky a předat ceny výhercům fotografické soutěže - Krajina zrozená z moře. Druhým hostem byla Eva Podhorská z Českého Švýcarská o.p.s., která přijela předat ceny výhercům Vlastivědné soutěže - Po stopách Rudolfa Köglera.
      Poslední snímek návštěvníky nalákal na 3. ročních Lužických ozvěn ekofilmu, kdy hlavním hostem bude slečna Kamila Balzarová, která má na svůj věk velmi bohaté zkušenosti s natáčením podmořského světa.
      Děkuji všem, kteří se na sobotním dni podíleli. Velké díky patří RNDr. Jitce Radové z MŽP, která nám ochotně zapůjčila snímky, promítané na Ekofilmu 2004-2007 v Českém Krumlově.

Kristýna Pištová
Občanské sdružení přátel Lužických hor


zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.