Akce pro veřejnost

II. Lužické ozvěny Ekofilmu

Sobota 15. prosince 2007

Kino v Novém Boru.

      V sobotu 15.12. proběhl 2. ročních Lužických ozvěn ekofilmu v Lužických horách. Novoborské kino od 9. do 17. hodiny bylo spolu se stovkou návštěvníků svědky promítání profesionálních i amatérských filmů. Snímky byly zaměřeny na životní prostředí, zdravý způsob života, historii krajiny, globální problematiku a přírodu všeobecně.
      Z programu vybírám například: Pururambo - Pavol Barabáš, Putování starými cestami - Ljuba Václavová, Joseph a pytláci - Kamerunský boj za lidoopy - Michael J.Schumacher, Tanec modrých andělů - Steve Lichtag, Ukrutně dobrá koupě - Tom Heinemann, Co se děje v trávě - Martina Balzarová, Jak nás neznáte - Josef Habrovec a spousta dalších neméně zajímavých snímků.
      Dopolední pásmo zakončil vedoucí Správy CHKO Lužické hory Ing. Tomáš Besta poutavým vyprávěním o Lužických horách. Během polední přestávky na účastníky čekalo občerstvení a možnost ochutnávky výborných čajů z naší malé čajovny. V přízemí kina byla pro zájemce nainstalována výstava velkoformátových fotografií Lužických hor. Dále návštěvníci mohli podpořit děti ze Základní školy praktické a Základní školy speciální z Jablonného v Podještědí zakoupením drobného dárečku. Pro milovníky medu zde byl Petr Knobloch s medovými výrobky a pro milovníky umění si pan Farkaš z Ústavu sociální péče v Kytlicích připravil prodejní výstavu svých obrázků.
      Odpolední část uvedl snímek Krajina tajemství od Martina Suchánka, který zároveň ukázal krajinu, z které k nám přišli dva hosté. Prvním byl Richard Nagel ze Správy NP České Švýcarsko, který přišel vyhlásit výsledky a předat ceny výhercům fotografické soutěže - Krajina zrozená z moře. Druhým hostem byla Eva Podhorská z Českého Švýcarská o.p.s., která přijela předat ceny výhercům Vlastivědné soutěže - Po stopách Rudolfa Köglera.
      Poslední snímek návštěvníky nalákal na 3. ročních Lužických ozvěn ekofilmu, kdy hlavním hostem bude slečna Kamila Balzarová, která má na svůj věk velmi bohaté zkušenosti s natáčením podmořského světa.
      Děkuji všem, kteří se na sobotním dni podíleli. Velké díky patří RNDr. Jitce Radové z MŽP, která nám ochotně zapůjčila snímky, promítané na Ekofilmu 2004-2007 v Českém Krumlově.

Kristýna Pištová
Občanské sdružení přátel Lužických hor


zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek