Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

Evropská noc pro netopýry

Pátek 7. září 2007

      Akce k 11. Evropské noci pro netopýry se letos již popáté uskutečnila také v Lužických horách. Tuto akci připravila pro všechny přátele přírody Správa CHKO Lužické hory ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody, Českým svazem pro ochranu netopýrů, Občanským sdružením přátel Lužických hor a Euro Bats.
       Všichni zájemci o netopýry se s nimi mohli podrobně seznámit v době od 21. do 23. hodiny u Ledové jeskyně Naděje na Suchém vrchu. Celý večer Miroslav Jóža věnoval poutavé přednášce o netopýrech, spojené s promítáním diapozitivů. Návštěvníci se mohli seznámit s různými druhy netopýrů, se způsobem jejich života i důvody jejich ochrany. Nejvíce však návštěvníky zajímaly praktické ukázky výzkumu živých netopýrů, které jim umožnil zkušený chiropterolog Daniel Horáček. I přes nepřízeň počasí se podařilo odchytit 3 netopýry - netopýra Brandtova (Myotis brandtii), netopýra vodního (Myotis daubentoni) a netopýra ušatého (Plecotus auritus), kteří po změření byli opět vypuštěni do noční tmy.
      Zájemci si také mohli zakoupit pohlednice, puzzle, záložky, leporelo či pexeso s netopýry. K dispozici byly i propagační materiály o Lužických horách a občerstvení v podobě horkého čaje a kávy.
      Akce se zúčastnilo téměř 100 lidí !!!

      Všechny zájemce tímto zveme na další Netopýří noc u Ledové jeskyně, která se bude konat první zářijový pátek roku 2008.
      Těšíme se na setkání s vámi!

Kristýna Pištová
Občanského sdružení přátel Lužických hor.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 
Akci podpořil Evropský sociální fond a Státní rozpočet České republiky.

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.