Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

Slavnosti lužickohorských luk

Sobota 23. června 2007

zvětšit obrázek

      Soutěžní klání studentů středních škol již zná svoje mistry! V sobotu v Horní Světlé na parkovišti pod horou Luž nad spolubojovníky vyhrálo tříčlenné družstvo ze Střední lesnické školy ze Šluknova ve složení Terka Pištová, Lukáš Routa a Honza Havránek. Klání se celkem zúčastnilo 6 tříčlenných družstev. Soutěžící se utkali v disciplínách, jako například kosení louky, poznávačka horských rostlin, hod polenem, přeřezání klády, ozdobné vykrajování jablek či vazba kytice. Na vítěze čekala vskutku krásná odměna - Lukáš, Honza i Terka si domů odnesli živého králíka!
      Po ukončení klání přišel prostor pro samotné slavnosti. Odpoledne zahájilo slavnostní vyhlášení výsledků fotografické soutěže tentokrát na téma "Chráněné a ohrožené rostliny Lužických a Žitavských hor". Nejlepší fotografií, kterou vybrali diváci, se stala fotografie Vladimíra Dvořáčka, na druhém místě se umístil Oldřich Roztočil a třetí místo obsadil pan Šrubař. Dalším bodem bylo profesionální stříhání ovcí, které mělo u diváků velký úspěch. Odpoledne byla ještě soutěž v jedení horké dršťkové polévky a celé odpoledne probíhal na parkovišti jarmark, kde si lidé mohli zakoupit obrázky od Luďka Farkaše z ÚSP Kytlice, keramické výrobky z keramické dílny Zuzany Pištové, ovčí výrobky pana Pfeifera, medové výrobky od pana Knoblocha a mnohé další. K tanci i poslechu hrála hudební skupina z Liberce. Pro soutěžící, hudebníky i prodávající bylo zajištěno drobné občerstvení. Atmosféra celého dne byla velmi příjemná a návštěvníci vydrželi i přes časté přeháňky až do 18. hodiny. Věříme, že tato akce najde mnohem více příznivců a že laťka, kterou jsme letos posadili hodně vysoko, bude alespoň o kousek překonána.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.