Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

Den pro ekologii

Čtvrtek 14. června 2007

      Čtvrteční dopoledne si zpříjemnilo 125 žáků z 9 základních škol - ZŠ Jablonné v Podještědí, ZŠ Cvikov, ZŠ Rynoltice, ZŠ U Lesa Nový Bor, ZŠ Náměstí Míru Nový Bor, Gymnázium Mimoň, ZŠ Ostašov - Liberec, ZŠ Lidická Hrádek nad Nisou, ZŠ Stráž pod Ralskem.
      Formou her, přednášek a živých ukázek se děti mohly naučit mnoho zajímavého na téma exotické druhy hmyzu, hmyz v Lužických horách a včely. Poslední disciplínou byla zábavná pavoučí síť, která prověřila fyzickou zdatnost soutěžících. Jednotlivá stanoviště prověřila dětskou vnímavost a schopnost zapamatovat si nové informace malým testem a na konci čekaly na 3 nejúspěšnější družstva hodnotné ceny. Nikdo ovšem neodešel s prázdnou, drobné ceny čekaly nejen na děti, ale i na jejich učitelský doprovod. Na 14. hodinu byly připraveny autobusy, které děti odvezly zpět k jejich školám.
      Velké díky patří všem přednášejícím, pomocníkům a organizátorům, kteří se dětem oddaně věnovali - Martin Waldhauser, Petr Knobloch, Miroslav Honců, Ludvík Šajtar, Jitka Šlejmarová, Marta Knauerová, Kristýna Pištová a další. Díky všem!
      Sponzory a pořadateli letošní akce byli: Liberecký kraj, Občanské sdružení přátel Lužických hor,Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, ekoporadna Orsej při VMG v České Lípě, Správa chráněné krajinné oblasti Lužické hory a Město Nový Bor.

Pořadí   Exotický hmyz Hmyz Lužických hor Včely Pavoučí sítě Body celkem
1. ZŠ U Lesa, Nový Bor
Šefr, Čejka, Krejčová, Tymeš, Procházková
14 15 5 34 68
2. ZŠ Náměstí Míru, Nový Bor
Jarošová Eva, Koldovský Karel, Balaš Jan, Půčková Olina, Uhlířová Zuzana
15 12 5 29 61
3. ZŠ Stráž pod Ralskem
Monika Sterzelová, Kristýna Korytarová, Denisa Korpášová, Renata Rokoská, Dominika Lukavcová
12 12 5 31 60

 

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.