Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

Lužické ozvěny ekofilmu

Pátek 9. prosince 2006

zvětšit obrázek

      Na druhou prosincovou sobotu jsme pro všechny přátele přírody připravili akci pod názvem Lužické ozvěny Ekofilmu. Akce se konala od devíti hodin v kině v Novém Boru.
      Zájemci měli možnost shlédnout několik zajímavých amatérských i profesionálních snímků z našich krajů a poslechnout si poutavou přednášku ředitele NPČŠ, RNDr. Zdeňka Patzelta, s promítáním diapozitivů o Národním parku České Švýcarsko. Některé z filmů byly promítány na Mezinárodním filmovém festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví EKOFILM v letech 2004-2006 v Českém Krumlově.
zvětšit obrázek       Odpolední program zpestřil svou návštěvou známý filmový autor Steve Lichtag. Přivezl s sebou také pár filmů z natáčení o žralocích a velrybách, které jsou jeho hlavním „chlebíčkem“ a své vyprávění doplnil i malou soutěží s drobnými dárky pro diváky. Romantiku Lužických hor představil ve svých fotografiích pan Jiří Stejskal. V přízemí kina bylo připraveno drobné občerstvení, které připravili pracovníci Správy CHKO Lužické hory, ochutnávka a prodej včelích produktů, výstava ručních prací dětí ze Speciální a praktické školy z Jablonného v Podještědí a prodejní výstava obrázků pana Farkaše z ÚSP Kytlice. Vstup byl zdarma a podle ohlasů měla akce úspěch.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.