Akce pro veřejnost

Ukliďme svět (Clean up the world)

Sobota 16. září a čtvrtek 28. září 2006

zvětšit obrázek

      Také letos jsme se připojili k mezinárodní akci "Ukliďme svět - Clean Up the World!", kterou koordinuje Český svaz ochránců přírody. Rádi bychom poděkovali Obecnímu úřadu ve Svoru, který nám pomohl s odvozem odpadu a Technickým službám města Nový Bor, poskytly nám pracovní rukavice a pytle na plastový odpad.
      Akce se konaly 16.9.2006 a 28.9.2006. Skupinka 26 skautů ze skautského střediska ŘETĚZ z České Lípy se sešla před Obecním úřadem ve Svoru, aby pomohla uklidit malou část Lužických hor. Přesto, že se jednalo o akci určenou veřejnosti, nikdo jiný na místo srazu bohužel nedorazil. Vybrali jsme si Svorský rybník a Klíč, protože jde o lokality, které jsou pro návštěvníky Lužických hor zajímavé a zaslouží si trochu naší pozornosti. Cestou bylo naplněno 15 pytlů směsného odpadu, 2 pytle PET lahví a dalších plastů. Je až s podivem, co se dá v takovém lese kromě hub najít…Odpadu byl velmi pestrý výběr. Nechyběly pytle použitých plen, zbytky eternitu, pneumatiky, poškozená hasičská hadice či zánovní boty.
zvětšit obrázek       Protože sobotní termín se členům z organizace TOM CHIPPEWA z České Lípy nehodil, domluvili jsme se, že tuto akci zopakujeme ve čtvrtek 28.9. Vydali jsme se opět ze Svoru přes Rousínov na Milštejn a k přehradě Naděje u Suchého vrchu. Výlet to byl dlouhý a pro mladší také trochu náročný. Všichni nakonec v pořádku došli a dle ohlasů se výlet všem líbil.
      Za své nadšení byli děti odměněny drobnými dárky od Českého svazu ochránců přírody. Velké díky patří všem účastníkům, kteří pomohli při podzimním úklidu v CHKO Lužické hory a díky nimž se tato akce mohla uskutečnit, a také všem, kteří nám s touto akcí pomohli.


zvětšit obrázek zvětšit obrázek zvětšit obrázek

Projekt byl podpořen Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem České republiky.