Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

Malý den pro ekologii

Čtvrtek 25. května 2006

      Občanské sdružení přátel Lužických hor, Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě a Správa CHKO Lužické hory připravily na čtvrtek 25.5. ekovýchovnou akci pro děti z Mateřské školy Preciosa v Jablonném v Podještědí.
      Formou vyprávění, her, soutěží a pohádkového příběhu se děti seznámily s životem ve vodě a kolem ní a s problematikou ochrany obojživelníků. S Janou Modrou a Jitkou Thelenovou se dozvěděly mnoho zajímavostí ze života žab a na chvíli se samy staly žabkami. Dozvěděly se, proč obojživelníci na jaře putují zpátky do rybníka a co může člověk udělat pro jejich záchranu. Děti poté čekala vycházka k Markvartickému rybníku, kde si měly možnost nalovit a prohlédnout drobný život pod vodou, který naše oko jen tak nezachytí.
      Malý den pro ekologii je součástí projektu "Den pro ekologii", který výše jmenované organizace ve spolupráci s Městem Nový Bor, ekoporadnou Orsej při VMG v České Lípě a za finanční podpory Libereckého kraje každoročně připravují pro školní děti z regionu Novoborska a Podještědí. Děti ze školky Preciosa v Jablonném v Podještědí zpestřily program loňské vernisáže výstavy a tak "Den pro ekologii" byl malým poděkováním dětem.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.