Lužické hory
Česky Deutsch English Francais

Akce pro veřejnost

Ukliďme svět (Clean up the world)

Pátek 21. dubna 2006

      Oslavy Dne Země v chráněné krajinné oblasti Lužické hory proběhly letos opět ve znamení jarního úklidu lesa. Pracovníci Správy CHKO Lužické hory ve spolupráci s Občanským sdružením přátel Lužických hor a Technickými službami města Nový Bor připravili pro žáky základních škol úklidovou akci s přírodovědnou vycházkou.
       Skupina téměř 50 dětí s pedagogickým dozorem ze základní školy U Lesa v Novém Boru se v pátek 21.4.2006 sešla před školou, kde od pracovníků Správy CHKO Lužické hory dostali pytle na odpadky, ochranné rukavice a potřebné instrukce. Žáci 6.B a 6.C vyrazili směrem ke starému hřbitovu a po zelené značce na Havraní skály. Cestou bylo naplněno 6 pytlů směsného odpadu a 5 pytlů PET lahví a dalších plastů. Největší objem odpadu však tvořily věci, které by se nám do pytle nasoukat nepodařilo. A že to byl pestrý výběr. Pneumatiky různých velikostí, kanape, televize, dřevotřískové desky, umělá hmota z rozřezaných kabelů, televize i zánovní křeslo nebo železný šrot. Kromě úklidu se po cestě děti dozvěděly i pár pověstí z novoborského kraje a zajímavé informace o přírodě a krajině Lužických hor. Čekalo na ně i pár drobných her. Za své nadšení byli školáci odměněni nejen pochvalou, ale i drobnými dárky.
       Mezinárodní kampaň "Ukliďme svět - Clean Up the World!" se pořádá od roku 1993 v jarním a podzimním termínu. Jejím smyslem je svést dohromady obyvatele celé planety k jednoduché činnosti, která pozitivně ovlivní jejich místní životní prostředí.
       Ještě jednou velké díky všem dětem, které pomohli při jarním úklidu lesa a také všem, kteří nám s touto akcí pomohli.

zvětšit obrázek zvětšit obrázek

 


Stránky Lužických hor jsou umístěny na adrese: http://www.luzicke-hory.cz
Copyright (c) Jiří Kühn, 1997-2019.